Doprava od 49 EUR Packetou ZADARMO! Pri registrácii aj vernostné zľavy!

Hra čLOVEčina pomáha vzťahom počas lockdownov

 

Vedeli ste, že svojho telefónu sa počas dňa dotknete priemerne 90-krát, no svojho partnera, či blízkeho priemerne 8-krát?

  • Zažívajú v tejto dobe aj vaše vzťahy rôzne skúšky či situácie, ktoré prináša doba lockdownová?
  • Home-office toho veľa nevyriešil, naopak, pracovné hodiny v mnohých prípadoch predĺžil a práca zasahuje viac do už ťažko skúšaného rodinného života.
  • Širšie ,,sociálne" fungovanie sa presunulo do online sveta. 

Pomaly to bude rok, čo žijeme život, o ktorom sa nám ešte nedávno ani nesnívalo, že by bol vôbec možný. Prechádzame z lockdownu do lockdownu, nevidíme priateľov, či blízkych a to so sebou prináša rôzne výzvy. Mnoho vzťahov je skúšaných, či už oddelením, alebo naopak neustále spoločne tráveným časom. Dni sa vlečú, utiecť sa nedá a zrazu máme všetko pred očami. Ako sa máme v rodine, manželstve, či priateľstve. Ako sa máme so sebou. Ako s týmito výzvami naložiť alebo si hoci len zmysluplne vyplniť čas a priniesť do dní trochu pohody? 

V prvej vlne koronakrízy vznikla sociálna hra čLOVEčina, ktorá robí Slovákom počas lockdownov spoločnosť, vypĺňa im čas a zároveň pomáha vzťahom.

O čom hra je?

Hra je založená na kartičkách so zvedavými aj odvážnymi otázkami aj aktivitami, ktoré okrem toho, že oslovujú osobné, dôležité témy, podporujú vo vzťahoch otvorenosť, záujem a prijatie. Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, komu ste počas života najviac ublížili? Či čo je na vás inšpiratívne a za čo ste na seba hrdí? Niekedy može byť ťažké na takú otázku nájsť odpoveď hoci len sami pred sebou. Priznať, či hovoriť o tom pred niekým ďalším, môže byť ešte ťažšie, no keď nakoniec naberieme odvahu, zisťujeme, že sa cítime menej sami. S druhými sme si bližšie a naše vzťahy nám dávajú pocit, že niekam patríme a sme tam vítaní so všetkým, čo v sebe nosíme. Kvalita našich vzťahov totiž priamo úmerne ovplyvňuje úroveň nášho duševného zdravia. Preto ak je nám vo vzťahoch dobre, zvládajú sa nám životné výzvy ľahšie. 

IMG_6722-14 zmenene

Môžeme si byť bližšie, stačí sa na seba rozpomenúť

Vedeli ste, že svojho telefónu sa počas dňa dotknete ccas 90-krát, no svojho partnera, či blízkeho priemerne 8-krát? Nie je to čudné? Chceme to takto? Hre sa darí odlákavať nás od mobilov a seriálov a žiť to, čo máme na dosah ruky a na čom skutočne záleží. Zdieľať spolu svoje príbehy, videnie sveta, deliť sa o svoje prežívanie, či veci s ktorými sa skrývame, hoci často ani sami nevieme prečo.  Zrazu sme si ľudsky blízko... Stretávame svoju svojskú človečinu. Otvorene, hravo a pravdivo. Spätné väzby potvrdzujú, že toto nám ako spoločnosti veľmi chýba a robí nám to dobre. Preto čLOVEčina našla svoje uplatnenie už v školských kolektívoch, ambulanciách psychológov, vo firmách pri práci s tímom, v rodinách, priateľstvách, manželstvách. 

 

Tri rôznorodé edície- univerzálna, Vianočná aj pre páry

Hra hoci je na trhu len od leta 2020 už má tri svojské edície. 

Univerzálna edícia, ktorá je vhodná do každého prostredia, či vzťahu. Obsahuje 200 otázok a aktivít v dvoh hracích úrovniach Komfort alebo Rozvoj, závisí len na vás, ako odvážne a zvedavo až chcete hrať. Táto edícia je obsahovo najbohatšia a tématicky najpestrejšia. 

Medzičasom vznikla limitovaná edícia čLOVEčina Vianoce a Nový rok, ktorá bola cielená hbšie na slávnostné obdobie sviatkov a záveru roka, viac na rodinné prostredie. 

Dnes už je na svete aj tretia edícia čLOVEčina pre páry, ktorá je zameraná hlbšie na témy párového života. Obsahuje Otázky a aktivity a dve kategórie- Vzťah a Intimita. Môžete sa s partnerom rozhodnúť, ktorú z oblasti vášho párového života, chcete venovať poznornosť. IMG-20210205-WA0027 zm

Odvážna a láskavá zároveň

Typickým znakom čLOVEčiny je, že sa láskavo zaujíma, no zároveň sa nebojí. Neuhýba ani pred témami, ktoré su tabuizované či náročnejšie a bežne o nich nehovoríme. Rozvíja nie len vzťahy s druhými, ale povzbudzuje aj k budovaniu vzťahu so sebou samým/ samou. Každá z edícii je veľmi svojská, jedinečná a ponúka iný zážitok. 

Venovať záujem a pozornosť svojim vzťahom je jednou z najvýnosnejších investícií do kvality svojho života. Vzťahy sú totiž to jediné o čo sa v tejto neistej a turbulentnej dobe vieme oprieť. Vnášajú istotu tam, kde bola neistota, zázemie a podporu tam, kde vyhasína nádej a oporu tam, kde strácame stabilitu.

Nech je každý vzťah zdravý, silný a pravdivý.

čLOVEčina (5)_1