Doprava od 49 EUR Packetou ZADARMO! Pri registrácii aj vernostné zľavy!

Ženy, muži, vzťah a sex.

Žena sa nedokáže milovať s mužom, ktorého si neváži a ku ktorému nevzhliada. Vie sa buď prinútiť, ak ju štandardy dobrej dievky potiahnu za tie pačesy (a v čase si vybudovať betónový odpor) alebo ho naopak vie použiť pre vlastnú rozkoš, ale k odovzdaniu sa nedôjde.
 
Prestáva si ho vážiť, keď:
  • ňom prestala vidieť hrdinu (muž vo svojom živote spohodlnel), prestal si vytvárať výzvy (nie iba pracovné), ale športové, osobné, otcovské, mužské, ktoré by v ňom zapaľovali jeho samotného a ona by k nemu mohla vzhliadať,
  • uverila, že pre muža sú atraktívne rovnaké kvality ako pre ženu, a tak si žena myslí, že keď sa stane ,,boss babe", vie sa vo svete obracať, je kompetentná, vie si otvoriť ústa (na ničom z tohto nie je nič zlé), ALE keď začne s mužom súperiť a pretekať, aby ho dostala pod seba a on sa nechá, prestane si ho vážiť,
  • keď jeho vedenie je neisté alebo pohodlné, nie práve správne a dôveryhodné.
Ak žena uvidí, že muž rozhodol z pohodlnosti, nie z toho, čo práve teraz pre neho, ženu, rodinu, situáciu najlepšie (hoci by to obnášalo nepohodlie), jeho vedenie pre ňu nie je dôveryhodné, nevie sa doň uvoľniť (právom) a chytá sa vedenia ona, čo je pre ňu vyčerpávajúci a stvrdzujúci scenár (krátkodobo vie vypomôcť), len ak si dlhodobo muž nevezme vedenie späť, žena je v pohotovom režime, kde začína schnúť, tvrdnúť a jedovatieť. Tu začne sama po sebe páliť kritikou na seba aj na muža a celá sexuálna dynamika je rozsypaná na prach.
 
Obzvlášť v dlhodobých vzťahoch v sebe muž potrebuje stále nanovo objavovať hrdinu, lebo žena ho bude testovať. Nerobí to preto, že by mu robila zle, ale evolúcia ju biologicky naprogramovala byť s mužom kompetentným a dôveryhodným, lebo taký vie jej deťom aj jej samej poskytovať bezpečie. Žena muža drží pozorného voči životu aj voči nemu samému.
 
Testy prichádzajú v pravidelných intervaloch a keď muž o tomto rytme skúšok v žene vie, je bdelý, dokáže test veľmi spoľahlivo načuchať a prejsť ním víťazne, 👉 potvrdil kompetenciu. (To neznamená jej automaticky vyhovieť alebo ženu ,,nepopudiť".) Znamená to zbadať aktuálnu pravdu a zaujať v nej postoj, ktorý je ten pravý, hoci by to aj znamenalo nevyhovieť žene.
 
Vtedy sa žene nanovo a hlbšie voči nemu otvára srdce, lono a milovania s ním sa nevie dočkať, vyhľadáva ho a zároveň sa mu celá odovzdá.
 
Muž sa cez ženu dotkne vlastnej pravdy, veľkosti a potenciálu, ktorému spoločne zapálili iskru. Inšpiruje ho k sebaživému životu. Tam opäť vyrastie, psychologická hrdinská kvalita naberie na ,,svaloch", zažívané bezpečie a obdiv ženy stúpa, s ňou aj úcta, ktorú mužovi prejavuje. Okolo ženy sa vlní pole lásky pre všetko čoho sa dotýka a vie prúdiť k ich deťom. Jej muž jej imponuje a ona ho miluje srdcom, mysľou, duchom aj telom.
 
Možnosti takého muža sú nekonečné a neobmedzené. Žena do seba dokvitá čoraz plnšie a jej životná radosť sa prejavuje vo všetkom čoho sa dotkne.
 
Žiť vedľa seba a hlboko sa milovať sú dve veľmi odlišné skúsenosti. Zároveň je to výzvou práve v dlhodobých vzťahoch. Objaviť práve svoje unikátne kľúče je životnou výzvou, za ktorú si každý z nás potrebuje prevziať a poniesť svoj diel zodpovednosti.
 
Kedy si vážiš svojho muža a kedy vieš k nemu vzhliadať? Kedy ti imponuje? (A nemusí ísť o nič uber vznešené, ale aj keď napr. niečo opraví 😂)
 
 
2-4_1