Doprava od 49 EUR Packetou ZADARMO! Pri registrácii aj vernostné zľavy!

Nechaj hradbu nech ťa naučí, ako srdce chráni.

Ani nespočítam, koľkokrát som počula v ezo či terapeutických kruhoch démonizovať hradby okolo srdca. Ako ,,správne" máme ísť len z otvoreného srdca, nikdy ho nezatvárať a hradbu okolo neho zhodiť. Prečo toto nie je automaticky také užitočné ako sa podsúva.
 
Hradba okolo srdca má obrovský dôvod a tiež kvality.
Hradba sa nerúca, hradbu potrebujeme spoznať, uctiť a nechať ju nech nás učí čo a ako robiť pre naše srdce, keď treba.
Hradba srdce neväzní.
Hradba SLÚŽI srdcu.
 
Srdce ju poprosilo či môže= vzťahová dohoda.
 
Pre srdce bolo výhodnejšie prijať trochu ,,tesnosti", než zažiť opäť to čo už raz/viackrát zažilo a bolelo. Srdce, ktorému bez hlbšej zvedavosti na jeho dôvody zbúrame hradbu je stratené, doráňateľné a vydesené, lebo je bez nej holé, naivné a v panike hľadá bezpečie.
 
Nechaj hradbu nech ťa naučí ako srdce chráni. Pýtaj sa srdca nakoľko je preň safe a je zvedavé na život. Aký malý krôčik je túžiace ochutnať.
Niekedy srdce povie, že už nemusí zvierať dookola, ale nech ostane ešte ako štít spoza, ktorého môže vykuknúť a v nebezpečenstve sa za ňu skryť.
 
Keď sa staneš ty hradbou a pochopíš jej kvality, vieš po nich siahnuť, keď treba a ona spokojná môže ísť do výsluhového dôchodku. Čo sa ale stáva oveľa častejšie je, že sa hradba môže tiež sama na seba rozpomínať. Kým bola predtým, než na seba vzala túto posvätnú ochrannú úlohu? A ona sa v dojatí začne predvádzať a plače, že KONEČNE, že si spomína kým bola predtým, než bola povolaná do tejto služby.
 
A plače úľavou, že tiež už MÔŽE byť sama sebou. Posvätnou kvalitou, ktorou život maľuje tvoju jedinečnosť. Jej ochranárske schopnosti neboli zlé, ani nezmizli, keď sa nimi staneme, vie, že je tu niekto, kto toto vie podľa potreby a na mieru robiť ďalej, a ona sa môže vrátiť k sebe. Srdce dozrieva a ukotvuje sa v bezpečí a nových možnostiach zároveň, tiež do seba dorastá. Hradba teraz PODPORUJE srdce svojou pôvodnou kvalitou. Pomáha srdcu byť v jeho živote sebou samým. Spolu sú tímom plným pravdy, života a schopností.
 
Nenechávaj si búrať hradby. Videla som neraz veľmi disturbing a náročné následky, keď si ľudia nechali zhodiť svoje hradby bez toho, aby ďalej vedeli ako sa chrániť alebo bez toho, že by vedeli zachádzať s tým, čo za hradbami našli. Znásilňuje to aj hradbu aj srdce. A boč od každého, kto k ich spoločnej inteligencii nemá posvätnú úctu. Pochop ich vzťah, nechaj sa učiť kvalitám, ktoré pre teba vedia utvárať blahodárne a životpodporujúce podmienky pre tvoju existenciu.
 
2-4