Doprava od 49 EUR Packetou ZADARMO! Pri registrácii aj vernostné zľavy!

Muž a pocitová intimita.

Častokrát som počula ženy si povzdychovať, že s mužmi sa nedá rozprávať, resp. nie tak, ako ony potrebujú. Buď z nich treba veci páčiť alebo akýkoľvek pokus o hlbší rozhovor je zastavený v začiatkoch, či premostený na srandu či nezáujem.

Žena potrebuje pocitovú intimitu so svojim mužom, lebo jej to umožňuje ponechať si otvorené srdce aj telo. Umožňuje jej to byť vo vzťahu prítomná a angažovaná, nie sa pred ním chrániť. Potrebuje cítiť hlbšie spojenie. Byť videná aj vidieť. Chce však od muža niečo, čo pre neho dlho nebolo povolené a už vôbec nie podporované. Cítiť. A to môže byť často veľmi novým svetom. 

Prečo môže byť nie jednoduché si takúto intimitu vypestovať? Často je príčinou forma, ktorou na muža prehovárame.

Keď na muža hovoríme z miesta požadovačného ustráchaného dievčatka, o ktoré sa treba postarať, z miesta obete či trpiteľky, zapína sa v mužovi nechuť, odpor a neinšpirácia. Keď na muža hovoríme z miesta nástojčivej mamy, ktorá potrebuje mať veci pod kontrolou a nejakým spôsobom ich formovať k svojim predstavám, zapína sa v mužovi vzdor, ochrana jeho sebaúcty alebo naopak naučené vyhovenie ,,len, aby už bol kľud", čo sa vždy nejakým spôsobom do vzťahu zase vráti v prezlečenom kabáte.

V oboch scenároch najviac trpí sexualita a tým partnerský náboj, ktorý vzťahu pomáha preniesť nás cez krízy na druhú stranu. Stranu novej spoločne žitej kvality. Nakoľko obe varianty majú psychologicky nevyrovnanú dynamiku. 

Prvým krokom, ktorý nám môže pomôcť to spolu začať objavovať a pestovať je prijatie toho, že veci a život obaja vidíme a zažívame úplne rozdielne. Vzdať úctu našim odlišnostiam, z ktorých ani jedna nie je cnostnejšia či správnejšia. Naopak, každá nesie v sebe hlbšiu inteligenciu, ktorou máme možnosť byť o seba navzájom bohatší. Nemať očakávania na to, ako ,,správne" by mal druhý veci vidieť či cítiť, ale byť len so záujmom zvedaví ako ich každý z nás má. Odkrývať pravdu, namiesto potvrdzovania si ilúzie. Pestovať spojenie a skutočno, namiesto masiek a fasád, ktoré sú ,,prijateľné" a nedostanú nás tak do ,,problémov"..

 

2-4_1