Doprava od 45€ Zasielkovňou v rámci Slovenska ZADARMO! Od 65 eur aj kuriér zadarmo. Vernostné zľavy pri registrácii od 3-10% (platí pre produkty, ktoré nie sú práve v zľave). Zohľadnňujú sa do zľavy aj minulé objednávky.

Zamknuté pocity a ich vplyv na vzťah a sexualitu

Často si myslíme, že láska alebo vzťah bolí, lebo to spolu často zažívame. Bolia nás ale naše skryté a zabudnuté trápenia a nespracované témy z nášho vnútra. Práve náš spoločný vzťah je tým, čo tieto zabudnuté skúsenosti vynáša na povrch. Tým nám umožňuje spoločne rásť a zrieť. Vo vzťahu totiž rastieme vždy rýchlejšie než sami.  Jeden druhému môžeme byť v láske liečiteľom, ak sme pripravení skutočne vidieť, počuť a cítiť. So zvedavosťou a odvahou na seba samého aj druhého.

Náš vzťah sa môže odohrávať v troch vrstvách- v každej z nich naša skúsenosť s ním bude iná.

Vonkajšia, povrchová vrstva predstavuje naše ochranné mechanizmy: naše stratégie kontroly, to ako sa sťahujeme, bojujeme, manipulujeme, vlastníme, požadujeme, vzdávame sa, vzbudzujeme u druhého pocit viny, hanby či menejcennosti. Ideme do obete alebo agresora.

 Táto vrchná vrstva má za úlohu chrániť strednú zraniteľnú vrstvu, kde sú ukryté naše bolesti, strachy, neistoty a spomienky, ktoré v nás zasadili pochybnosti o sebe a tom, či sme hodní lásky, či sme ,,dosť".  Strach z blízkosti, strach z opustenia a neprijatia, strach z neschopnosti, chyby, nedokonalosti, strach z prekročenia hraníc a bezohľadnosti, strach z vyjadrenia konfrontácie, hanby, posúdenia, zavrhnutia, či kritiky.

 Pod touto vrstvou sa nachádza naša vrstva pravosti a zdravia- naša esencia, naše zdravé jadro, prirodzená živosť, citlivosť, radosť, sexualita, sila, jasnosť, kľud, tvorivosť, múdrosť a schopnosť milovať.

photo-1496429946712-acb085074b51

 Keď sa do seba zamilujeme, v začiatku sa stretávame v našej esenciálnej zdravej vrstve. Naša energia tu je vysoká, partner sa nám zdá úžasný a sexualita naplňujúca. Postupom času, ako sa k sebe približujeme, začíname sa dotýkať starých rán, naša vrstva zraniteľnosti túži byť uzdravená a začína na seba upozorňovať, no tam nám už tak dobre nie je.  Namiesto toho, aby sme tieto zranenia spracovávali a transformovali, preskakujeme priamo do ochrannej vrstvy, kedy začneme partnera ovládať, manipulovať, požadovať, aby bol taký aký chceme, aby nám svojím správaním neaktivoval boľavé miesta a témy, ktoré sú pre nás poplašné a zahlcujúce. 

Máme ale voľbu, kde sa túžime spolu stretávať a čo spolu túžime žiť.  Z miesta, kde bolo mŕtvo, aby sme ho nemuseli naplno cítiť a tým boli chránení, odrazu začne vykúkať nový púčik našej pravosti, ktorý kvitne vďaka svetlu a teplu lásky, ktorá v ňom oživením citlivosti, mohla začať prúdiť.

 Mnoho žien zažíva, že sex je pre ne bezpodnetný, skôr povinnosť a kľudne by zvládli aj keby ho do konca života nemali, dokonca by im odľahlo. Mnoho mužov sa zas cíti frustrovaných, že o nich ich partnerky nestoja. Prípadne používajú svoju sexualitu často na uvoľnenie vnútorného napätia a zanechávajú frustrované partnerky, ktoré túžia po blízkosti a hĺbke. Sexualita je silne cítiaca oblasť tela, a nestretnuté osobné témy a boliestky sa manifestujú bez výnimky aj v sexuálnom živote.

 

Nie nadarmo platí: ,,Čo ignorujem, či zatváram v sebe alebo medzi nami, to sa skôr či neskôr ozve pod perinou."

 

Čo však ženy a muži spoločne zisťujeme, keď začneme oslobodzovať zamknuté, potlačené pocity? Keď sa im viac neotáčame chrbtom, ale trúfame si spoločne sa do nich vnárať a zdieľať ich, byť tam jeden pre druhého naplno? Otvára sa nám priestor pre skutočnejšie cítenie. Ostávame prekvapení, čo vo svojich  telách zrazu dokážeme cítiť a zažívať. V tele aj srdci. A zrazu ženy vyhľadávajú milovanie a muži sú v milovaní naozaj prítomní so svojimi ženami. Telo, koža a sexualita sa stávajú živšie, citlivejšie, hlbšie. Rozširuje sa orgazmický potenciál a energia v páre. Namiesto oddelenia cítime spojenie, namiesto vzdialenosti blízkosť a namiesto osamelosti cítime vzťah, ktorý tu pre nás je a ktorému je s nami dobre. 

photo-1583139937867-e117d4f1834b

 

Pozadie našich boliestok nepoznáme kým ostáva neodcítené a nestretnuté. Teda nepoznáme svoj príbeh, a tým nepoznáme seba. Žijeme našu osobnosť namiesto nášho bytia. Ochrany nás zachránili v detstve, tam nám naozaj pomohli prežiť. V dospelosti nás odrezávajú od toho byť skutočne človekom…Skutočne cítiť, skutočne milovať a skutočne žiť. Páry, ktoré sa vydajú na túto odvážnu výpravu späť k svoje citlivosti, zožnú mnoho darov v podobe znovuobjavenej vášne, radosti a lásky. 

Nech otvorenosť a dôvera oslobodzuje a cit lieči.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie