Doprava od 45€ Zasielkovňou v rámci Slovenska ZADARMO! Od 65 eur aj kuriér zadarmo. Vernostné zľavy pri registrácii od 3-10% (platí pre produkty, ktoré nie sú práve v zľave). Zohľadnňujú sa do zľavy aj minulé objednávky.

Synov naozaj milujeme, až keď vieme milovať mužov.

POZOR potenciálne nepopulárny článok! :)

photo-1542037179399-bbf09c7f9888

Ako matky by sme radi verili, resp.aj veľmi ľahko same seba presvedčíme, že materinská láska je čistá, úprimná a jedinečná. Ako ženy si však pri synoch často symbolicky (teda nevedome) realizujeme témy a potreby, nami neuzreté, ktoré v nás stvorili skúsenosti s mužmi.

Od otcov, dedov, bratov, kamarátov, milencov, ktorí do nás vpečatili prvotnú skúsenosť o tom, kto je muž a hlavne kto som JA (žena) vo vzťahu k mužovi.

  • Preto ak žena zažívala prehliadanie či nedocenenie, bude si skrz syna realizovať pozornosť a priazeň.
  • Ak zažívala od mužov nadvládu, kontrolu a ponižovanie, bude syna za ne buď rafinovane a skryto trestať, bude sa báť budúcej možnej synovej prevahy a podvedome sa pokúsi zabrániť mu rásť. Alebo sa bude realizovať v opačnej polarite a robiť mu služobnicu, kde bude potvrdzovať svoju podriadenú rolu.
  • Ak jej otec bol podpapučník a mama generálka, bude odmietať, kritizovať a ponižovať svojho muža, nepripustí ho k vlastnému otcovstvu a ako partnera si ho psychologicky nahradí synom.
  • Ak bol otec neprítomný a neskôr sa stane neprítomný aj partner, urobí si matka zo syna dôverníka.
  • Ak sa matka cíti nemilovaná a nevidená, bude syna prenasledovať a bude hladná po jeho prejavoch lásky, náklonnosti a záujmu o ňu.
  • Ak sa matka chcela celý život zavďačiť otcovi a prepolarizovala sa do mužského výkonu a perfekcionizmu urobí si zo syna "projekt", v ktorom bude realizovať svoj hon na dokonalosť a zásluhy.
  • Ak má matka z mužov strach, bude v synovi démonizovať a zahanbovať všetko mužské, čo ju potenciálne ohrozuje v snahe udržať ho v slabosti a tým seba v bezpečí.

Ak jej bolo ublížené a bola mužmi hlboko ranená, bude sa synovi strániť a nebude pre ňho emocionálne dostupná.

Stratégií je x- každá závisí od odžitého príbehu.

Malý mužík navníma, kde má mamka dieru a z lásky k nej povie ,,áno" jej zaplneniu, čím ale oslabí sám seba a zdroje, ktoré mal k dispozícii pre svoj vlastný rast a rozvoj použije na kompenzáciu matky. Tí zdatnejší sa pokúsia vzoprieť a svojim správaním dať matke najavo, že na nich neprehovára zo zdravého miesta, čo ale ohrozuje matkin prítok na napĺňanie neuzretých potrieb a môže ešte hlbsie aktivovať jej stratégiu prežitia.

Synovia nás matky vedú do nepohodlných a dlho obchádzaných zón v nás samých. Prišli nám ukázať, kde sme sa tomu, čo je v mužoch zdravé, silné a potrebné otočili chrbtom kvôli sklamaniu, ktoré nás bolelo, zradilo a kvôli, ktorému sme prestali dôverovať.

Až do miesta a doby, kým sa zastavíme a uvedomíme si, že hra končí. Keď pochopíme, že nie sme vinné za to, čo sa nám stalo alebo čo sme zažili, ale preberáme zodpovednosť za to, že to vyliečime, integrujeme a prepustíme. Aby sme poznali seba, svoju hodnotu a dovolili si pre seba všetko čo si zaslúžime.

photo-1522033467113-b8db23657b96

Aby sme sa rozpomenuli aké to je cítiť úctu a dôveru k mužom a mohli sa opäť vrátiť do mužského objatia, kde budeme chránené, milované a videné. A zároveň v tom objatí môžme byť s dôverou a v plnosti, že zo seba viac nemusíme ukrajovať ani bojovať, trestať, či si zaslúžiť. Aby sme videli seba pre všetko čím sme a mohli skutočne stretnút muža so všetkým čím je on. A tak môžme dovoliť synom nemusieť sa o nás emocionálne starať, zachraňovať nás, ale vyraziť v ústrety svojmu potenciálu, ktorý podporujeme skutočne milujúcim srdcom. Kedy sa stávame pevným koreňom, ktorý synovi poskytuje oporu a potrebnú výživu, založenú na dôvere, pravde a živosti.

A nie nemusí to byť všetko naraz, hneď a najlepšie a predtým ako máme deti. Deti vedia do čoho išli, no zároveň veria, že porozumieme odkazu, ktorý nám priniesli a rozhodujeme sa rásť spolu s nimi. ????

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie