Doprava od 49 EUR Packetou ZADARMO! Pri registrácii aj vernostné zľavy!

Štyri ženy v práci v jednom tele? Čo?

Štyri zamestnankyne/ženy v jednom tele? Je to vôbec možné? Nielen možné, ale prirodzené a samozrejmé!

 

Pracujeme v lineárnom mužskom svete. Priamka, konzistencia, predvídateľnosť, rutina... Tento svet svedčí mužom a vedia v ňom kvitnúť. Ženám aj firmám môže však spôsobovať veľa frustrácie.

 

Ženám sa každý týždeň totálne prehádže hormonálna hladina. Nie, nie sú ,,porouchané“, vďaka tomu tu je dnes každý z nás a existencia ľudstva pokračuje. 

 

Čo ale toto znamená pre pracovnú realitu ženy? Jeden týždeň máš jeden hormón v stratosfére, v druhom sa však prepadne do Mariánskej priekopy, aby druhý, ktorý má po ňom vystreliť do stratosféry, si to všimol a konal.

 

Toto sa počas mesiaca v ženskom mozgu a tele vystrieda so štyrmi (!!!) rôznymi hormónmi. V ktorej galaxii sa domnievame, že takéto niečo nemá vplyv na to, ako vo svete fungujeme?

 

Preto prvý týždeň po menštruácii - fáza Hviezda - máme veľmi rýchly a ostrý um, naše uvažovanie je veľmi racionálne, mimoriadne si tu rozumieme s mužmi v ich reči. Máme tu najvyššie fyzické kapacity z celého mesiaca, vládzeme dynamickému tempu, kreativita je zameraná zvnútra von, zhmotňujeme... Všade je súvislosť, krok, riešenie a v tomto období efektivitou vieme kedykoľvek strčiť pánov do kešene. #sorryGents

 

Druhý týždeň  (ovulačná fáza) - Matka - Kráľovná vzťahov! Potrebujete rokovať s náročným klientom alebo vyriešiť krízu v tíme? Kapacity Matky- empatickej, vnímavej, zameranej na potreby ostatných je vaším esom v rukáve. Kreativita tu má inú povahu než v predošlej fáze, nie je zameraná na seba, ale na druhých. Tu vie byť skvelo využitá, ak sa zameria smerom na zákazníka, vnímanie jeho potrieb, UX skúsenosť, či klientský servis, networking.

 

Predmenštruačná fáza - Samurajka čistiek. Tu vidíme a vnímame všetko čo je dysfunkčné a potrebuje update, upgrade, twist, uzavretie. Všetky slabé miesta a články, voči ktorým máme v Matke či Hviezde často slepotu či prehnanú zhovievavosť. Tu máme kapacity zahájiť nepohodlné rozhovory, ktoré potrebujú zaznieť v mene vyššieho dobra. Ak potrebujete niekoho vyhodiť, naplánujte si to na predmenštruačnú fázu, pôjde vám to od ruky J  Kreativita je zameraná na ,,ničenie“ (vôbec nie deštrukčné, ale pozdvihujúce do novej kvalitatívnej úrovne). Všetko, čo žena potlačila, neprejavila, zamlčala v predošlých fázach pre ,,pokoj vo firme“, sa tu zdravou agresiou začne veľmi hlasne hlásiť o pódium.

 

Menštruačná fáza - Múdra vŕba. Fyzická energia a kapacita klesá o 80% oproti bežnému štandardu. Racionálne uvažovanie je pre nás oveľa vyčerpávajúcejšie, než bežne. Toto fakt nie je doba na reporty. Kreativita je tu otočená do vnútra. Žena prehovára k sebe samej o tom, čo jej život/firma potrebuje. Je si tu najviac nablízku. Najbližšie duši svojho podnikania, s ktorou môže viesť strategické debaty o tom, kam by sa jej pozícii, či podniku páčilo ísť, aby v ňom, čo najviac žiarila a bola prínosom. To čo začuje tu, toho sa potom chopí Hviezda a ide to do sveta.

 

Aj túto nesmierne komplexnú tému vám vo firme vieme pomôcť znavigovať a zistíte, že ženy nie sú vôbec ,,labilné“, nespoľahlivé, nepredvídateľné, či pejoratívne emocionálne- ako ich spoločnosť často častuje. Ale že je v nich obrovský firemný kapitál, keď je firma múdra a vie ho uctiť a vytvoriť mu podmienky. Firmy, ktoré toto pochopia, tým dramaticky porastie výkon, firemná kultúra, zamestnanecká spokojnosť aj kvalita vzťahov.

 

2-4_1